A035QN02 VF

| Panel Model | A035QN02 VF |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| A035QN02 VF Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 70.08×52.56 mm |
| Outline | 76.9×63.9×3.12 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/50/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 67 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3V (Typ.)(VCI/VDDIO) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO A035QN02 VF.
AUO A035QN02 VF are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A035QN02 VF pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A035QN02 VF or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A035QN02 VF distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO A035QN02 VF are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A035QN02 VF pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A035QN02 VF or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A035QN02 VF distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "A035QN02 VF"
- AUO A035QN02 VF
- A035QN02 VF datasheet
- A035QN02 VF image
- A035QN02 VF price
- A035QN02 VF distributor

